Akrep Burç Özellikleri

Anahtar sözü: Değiştiririm

Anahtar Kelimeler: Yoğun, cesur, maniple edici, duygusal, kararlı, verimli, tutkulu, delici, sır küpü, çekici, ekstrem, sadık, iğneleyici, hassas, araştırmacı, meraklı.

Akrep burcu döneminde dünyamızın kuzey yarım küresinde ağaçların yaprakları düşer ve doğa kışa hazırlanmaya başlar. Bu dönem, antik çağlarda yer altı tanrısının yönettiği bölgeye geçme dönemiydi. Bu dönemlerin mitolojisi soğuk ve boş yer altına inmeyi bilinçaltımızın derinliklerine inme ile ilişkilendirir. Babillilerin epik hikayesi Gılgamış’ın kahramanı Gılgamış, Dilmun’ (öteki dünya) giderken akrep insanlarca korunan yasak dağı geçmesi gerekir. Sümerler’de de akrepler, öteki dünyanın gardiyanlarıdır. Bilinçaltımıza olan yolculuk zordur ve içimizdeki kötülüklerle yüzleşme dönemidir fakat aynı zamanda olgunlaşarak yukarıya diğer bir değişle aydınlığa çıkmayı da vaat eder.

Akrep burcunun gizemli olanı sevmesi, bilinmeyene ilgi duyması doğanın kişiliklerine bıraktığı bir izdir. Akrep burcu insanı, kendisine özel olduğunu düşündüğü konuları paylaşmayı sevmez. Bazı yönlerinin gizli kalması, onları daha rahat hissettirecektir. Su gurubu burçlarının bir yönü, hep kendini korumaya yöneliktir. Bu iç güdü korunmayı gizlilikle bağdaştırır. En dışa dönük Akreplerin bile bir yönleri hep gizlidir. Onlar hakkında çok şey bildiğinizi ima ederseniz, sizden rahatsız olurlar. Akreplerin derin, çekici, gizemli halleri onlara ayrıca seksi bir yön verir.

Öte yandan en sevdikleri uğraş evrenin veya başkalarının sırlarını ortaya çıkarmaktır. Gelişmiş altıncı hisleriyle bunu başarmak onlar için zor değildir. İnsanların bilinmeyen yönlerini bilmek onlara güç verecektir ve bunu gerektiğinde karşıdakinin canını acıtmak için kullanabilirler.

Karşıt burcu Boğa kadar inatçı ve azimli olabilen Akrepler, Aslan ve Kova burcu kadar da bazı alanlarda stabilize arar. Bu burçların hepsi sabit burçlardır, istemsiz değişimlerden hoşlanmazlar. Sadece sıkıldıkları için veya macera peşinde statükoyu bozmazlar. Rahatlık, aynılık ve güvenilirlik aradıkları niteliklerdir. Bildikleri onlara rahat gelir. Bu ayrıca özel hayatlarının güvenliği için de gereklidir.

Akreplerin statükoyu koruma istekleri, iş verenleri için ideal bir özelliktir. Bu iş yerlerinde sıkılmadıklarını göstermez ama diğer burçların aksine biraz sıkılmak onlar için dert değildir yada bir değişiklik yapmak için yeterli bir neden değildir. Seçimlerinden mutlularsa uzun yıllar aynı iş yerinde çalışabilirler.

Yorum yapın