Terazi Burç Özellikleri

Anahtar sözü: Dengelerim

Anahtar Kelimeler: Uyumlu, çekici, sosyal, estetik, güzellik ve lüks düşkünü, sanatsal, dengeleyici, rafine, romantik, ilişki odaklı, barışçıl.

M.Ö. 1190 civarı Babilliler, Güneş, Terazi yıldız grubuna girince (22 Eylül) yaşanan gece ve gündüz eşitliğini dengenin sembolü olarak yorumlamışlar. Bu sembol, 1500 yıl sonra Yunanlılar tarafından unutulunca Terazi burcunun başlangıcı 24 Eylül’e kaymış. Bu dönemde yıldız grubunun iki ucu orta noktadan eşit aralıkta uzaklaşır ve orta nokta değişmeyen merkez sembolüdür, diğer bir değişle adaletin sembolüdür.

Baharın başlangıcı olan Koç burcunun sözü olan “Ben”, adeta 180 derece ters anlamla Terazi burcunda “Ben Olmayan”a dönüşür.

Terazi burçları nazik ve kibar doğaları ile insanlarla kolay anlaşırlar. Çekicilik adeta onlar için yaratılmış bir sözdür. Venüs’ün doğalarına verdiği bu etkileri ve ince zevklerini her seçimlerinde kullanırlar. Dış görünüşlerine ve etraflarının güzelliğine hayli önem verirler. Onlara göre hayat güzelliklerle dolu olmalıdır ve bunun için ellerinden geleni yaparlar.

Terazi burcu, inanması zor olsa da tuttuğunu koparan bir burçtur. Bu durum Venüs’ün etkisi ile tezat görünmesine rağmen, tarihteki önemli generallerin bu burçta doğması şaşırtıcı değildir. Teraziler, duruşlarıyla etraflarını etkiler ve yollarından dönmeyi hiç sevmezler. Ayrıca diğer öncü burçlar olan Koç, Yengeç ve Oğlaktan farklı olarak, Teraziler diğerlerinin fikirlerine ve duygularına kayıtsız değildir. Bütün bu özellikler onları hedeflerine yaklaştırır.

Her ne kadar Teraziler hedeflerinden dönmese de bu hedef oldukça sık değişebilir. 180 derece değişen perspektifleri ve istekleri onlara ‘kararsız’ lakabını verir. Bu bir iç çatışma gibi gözükse de temelinde olayları her yönüyle dengeleme iç güdüsü yatar. Sembolü olan terazi gibi hayatlarında sürekli dengeyi ararlar. Ne yaparlarsa yapsınlar, ne karar alırlarsa alsınlar, her şeyi ince zevk ve centilmenlikle yapacakları için çok yanlış bir yöne çekilmeleri az bir ihtimaldir. Bir yanlış olduğunda, sakince yeniden başlarlar, kızgınlık, sinirlilik veya depresyon gibi tepkiler Terazilere göre değildir. Baskı altında bile nazik duruşları pek değişmez.

Bu alışveriş yapmayı, eğlenmeyi ve iyi yaşamayı seven burç için para kazanmak önemlidir ancak sosyal hayatları kariyerlerinden önde gelir. Bazı Teraziler çok çalışır fakat sadece sosyalleşmek veya romantizmle vakit geçirmek onlar için büyük anlam taşır. Onlar için ideal meslek, kendi doğal yetenekleri olan insan ilişkileri ve ince zevklerini birleştirebilecekleri bir meslektir. Başarı odaklı bir burç olarak bu alanda da iyi olmak onlar için önemli olsa da, bu başarı için acımasız bir rekabete girmeleri az ihtimaldir.

Yorum yapın